Територіальна громада с. Журавка

               1.ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Село Журавка – адміністративно-територіальна одиниця. За архівними

даними та легендами засноване у 6-7 столітті до н.е.

         Залишки археологічних пам*яток свідчать про давнє заселення території села різними народами, зокрема кіммерійцями та готами. Стала назва поселення Журавка з*явилась у 2-7 ст.н.е.

         Село Журавка розташоване за 35 км від районного центру і залізничної станції Городище, межує з населеними пунктами Вільшана, Петрики, Сегединці, Селище, Квітки.

         Сільській раді підпорядкований населений пункт Тихі Верби.

         Сільським головою з 2015 року є Жежерун Надія Іванівна. До складу Журавської сільської ради входять 12 депутатів, які тісно співпрацюють з активом села, переймаються проблемами своїх виборців, беруть найактивнішу участь у житті села та про свою роботу звітують на засіданнях сесій сільської ради та перед громадою.

         Територія с.Журавка становить 397,7 га.

         Загальна площа сільськогосподарських угідь становить 2321,8 га.

         Чисельність населення станом на 20.09.2018 року становить 470 осіб.

         Загальна кількість дворів – 391, з них постійнопроживаючих  - 233.

         2.ОРГАН  МІСЦЕВОГО  САМОВРЯДУВАННЯ

Органом місцевого самоврядування в населеному пункті Журавка є виконавчий комітет Журавської сільської ради, що знаходиться в с.Журавка Городищенського району, Черкаської області по вул Соборна,18, до складу якого входять Жежерун Надія Іванівна-голова виконкому, Ласкавий Володимир Олексійович – заступник голови виконкому, Тимошенко Світлана Вікторівна – секретар виконкому та члени виконкому – Бондаренко Лариса Володимирівна, Гибало Катерина Миколаївна,Мазур Олег Петрович, Остапенко Олександр Олександрович.

При виконавчому комітеті створено дві комісії: адміністративну комісію, комісію в справах неповнолітніх.

Виконавчим комітетом Журавської сільської ради протягом  2018 року проведено 12 засідань виконавчого комітету, на яких розглядались питання про стан виконання місцевого бюджету за квартали, наповнюваність місцевого бюджету, стан виконання Програми соціально-економічного розвитку та культурного розвитку села, про роботу комісій при виконкомі сільської ради, про заходи щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій, про охорону довкілля та благоустрою населеного пункту, питання, що стосуються життєдіяльності села, аналізувався стан розгляду звернень громадян, питання про організацію оздоровлення та відпочинку школярів, про стан організації роботи виконавчого комітету з документами органів вищої влади, про стан медичного обслуговування населення, питання належного утримання земельних ділянок і територій, питання виплати готівки за непридбане тверде паливо та скраплений газ, про заходи щодо відзначення пам*ятних дат, святкування державних свят та ін.

Виконавчим комітетом щорічно вшановуються ветерани Великої Вітчизняної війни, для яких  надаються продуктові набори, належна увага приділяється інвалідам загального захворювання та учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Пріоритетним напрямком роботи виконавчого комітету є благоустрій населеного пункту, в якому беруть участь члени виконкому, депутати сільської ради, громадськість села, керівники установ та організацій. Під час весняної толоки облаштовано в*їзди та виїзди до населеного пункту, впорядковано громадське кладовище, Обеліск Слави та Братську Могилу, оновлено стеллу при в*їзді в село.

           3. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

        На 2018 рік зв*язок з районним центром здійснюється через автобусне сполучення двічі на тиждень по 2 рейси на день маршрутом «Городище-Сегединці», також через село проходять автобусні маршрути «Київ-Катеринопіль» щоденно, «Черкаси-Сегединці» тричі на тиждень ( п'ятниця, субота, неділя) , та «Корсунь-Звенигородка» щоп*ятниці та щонеділі.

         На території с.Журавка зареєстровані підприємства: ТОВ *Журавське*, яке спеціалізується на виробництві сільськогосподарської продукції та комунальне підприємство *Мрія – 2006*, яке займається централізованим водопостачанням населеного пункту.

         Найбільш вагомий внесок до місцевого бюджету вносить ТОВ *Журавське*, як найбільший орендар землі. Соціальна допомога директора ТОВ «Журавське» Іващенка Володимира Луковича співзвучна його досягненням у виробництві, така ж економічно спланована, виважена, вагома і вчасна.

         Завдяки фінансовій підтримці директора ТОВ «Журавське» у переважній частині населеного пункту введено в дію та підтримується в належному стані вуличне освітлення.

         На території с.Журавка зареєстровано 3 приватних підприємців, які займаються торгівлею продуктовими та промисловими товарами та надають послуги вантажоперевезення.

         Населення села пільгових категорій , а саме: інваліди війни – 3, солдатські вдови – 3, учасники бойових дій – 3, чорнобильці – 1, медики-пенсіонери – 1, вчителі- пенсіонери – 8, учасники війни – 26, багатодітні родин – 2 за 2018 рік отримали готівку за непридбане тверде паливо та скраплений газ. Протягом 2018 року житлові субсидії отримали 75 осіб

4.СІЛЬСЬКЕ  ГОСПОДАРСТВО

На території с.Журавка зареєстровано 2 фермерських господарства, у яких кількість працюючих – 2 особи. Згідно з даними інспекції Держтехнагляду та Державтоінспекції на обліку у ФГ «Пасічне» є зернозбиральний комбайн

СК-5 «Нива», гусеничний трактор ДТ-75, колісні трактори МТЗ-82, Т-40, Т-40 АМ  та вантажний автомобіль Мерседес 190. Фермерські господарства спеціалізуються на вирощуванні сільськогосподарської продукції та зернових і технічних культур.

         Між власниками земельних часток/паїв/ та орендарями /ТОВ «Журавське», ПП Агрофірма «Колос», ФГ «Пасічне»/ укладено договори оренди терміном на  5 та 20 років.

 5. НАСЕЛЕННЯ

 На території с.Журавка  зареєстровано  470 осіб, в т.ч. дітей до 6 років – 11 , чоловіків – 217, жінок – 253, працездатного населення – 306 осіб, непрацездатного – 164 особи.

6.СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНА  СФЕРА         

         У населеному пункті  є діючий будинок культури, при будинку культури працює бібліотека, книжковий фонд якої складає 11131 екземпляр. У приміщенні сільського будинку культури діє музей села, у якому зібрані стародавні експонати культури та побуту населеного пункту.

         У сільському будинку культури проводяться святкові заходи та концерти.

         На території села встановлені пам*ятні знаки, що вшановують письменника Євгена Кротевича та Жертвам Голодомору.

         У населеному пункті працює фельдшерсько-акушерський пункт, у якому зайняті 2 працівники. У сільському ФАПі зроблено поточний ремонт, придбано сантехніку, світильники  та підключено електричне опалення,проведено водопостачання.

         В 2011 році, з нагоди 20-річного ювілею Незалежності України, було знято докумельтально-пізнавальний фільм  «Журавка-наша мала Батьківщина».

      7. РЕЛІГІЙНІ  ГРОМАДИ

         30 жовтня 2004 року в с.Журавка було урочисто відкрито храм Української Канонічної Православної Церкви на честь святої великомучениці Параскеви П'ятниці . Настоятелем храму з 2011 року є протоієрей Олексій Тимошенко, який залучає до відвідання храму всіх жителів села, бере активну участь у проведенні поточних ремонтів церкви та організації благодійних обідів для вірян.