Територіальна громада с. Журавка

  1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ

Село Журавка – адміністративно-територіальна одиниця. За архівними

даними та легендами засноване у 6-7 столітті до н.е.

         Залишки археологічних пам*яток свідчать про давнє заселення території села різними народами, зокрема кіммерійцями та готами. Стала назва поселення Журавка з*явилась у 2-7 ст.н.е.

         Село Журавка розташоване за 35 км від районного центру і залізничної станції Городище, межує з населеними пунктами Вільшана, Петрики, Сегединці, Селище, Квітки.

         Сільській раді підпорядкований населений пункт Тихі Верби.

         Сільським головою з 2004 року є Шаповал Віктор Васильович. До складу Журавської сільської ради входять 12 депутатів, які тісно співпрацюють з активом села, переймаються проблемами своїх виборців, беруть найактивнішу участь у житті села та про свою роботу звітують на засіданнях сесій сільської ради та перед громадою.

         Територія с.Журавка становить 397,7 га.

         Загальна площа сільськогосподарських угідь становить 2321,8 га.

         Чисельність населення станом на 01.01.2012 року становить 615 осіб.

         Загальна кількість дворів – 391, з них постійнопроживаючих  - 233.

  1. ОРГАН  МІСЦЕВОГО  САМОВРЯДУВАННЯ

Органом місцевого самоврядування в населеному пункті Журавка є виконавчий комітет Журавської сільської ради, що знаходиться в с.Журавка Городищенського району, Черкаської області по вул Леніна,18, до складу якого входять Шаповал Віктор Васильович-голова виконкому, Нечипоренко Світлана Петрівна – заступник голови виконкому, Жежерун Надія Іванівна – секретар виконкому та члени виконкому – Іващенко Оксана Миколаївна, Нечипоренко Наталія Костянтинівна, Акімова Тетяна Миколаївна, Коврига Світлана Василівна.

При виконавчому комітеті створено чотири комісії: адміністративну комісію, комісію в справах неповнолітніх, узгоджувальну комісію по вирішенню спорів та комісію по знесенню зелених насаджень.

Виконавчим комітетом Журавської сільської ради протягом  2011 року проведено 13 засідань виконавчого комітету, на яких розглядались питання про стан виконання місцевого бюджету за квартали, наповнюваність місцевого бюджету, стан виконання Програми соціально-економічного розвитку та культурного розвитку села, про роботу комісій при виконкомі сільської ради, про заходи щодо попередження виникнення надзвичайних ситуацій, про охорону довкілля та благоустрою населеного пункту, питання, що стосуються життєдіяльності села, аналізувався стан розгляду звернень громадян, питання про організацію оздоровлення та відпочинку школярів, про стан організації роботи виконавчого комітету з документами органів вищої влади, про стан медичного обслуговування населення, питання належного утримання земельних ділянок і територій, питання виплати готівки за непридбане тверде паливо та скраплений газ, про заходи щодо відзначення пам*ятних дат, святкування державних свят та ін.

Виконавчим комітетом щорічно вшановуються ветерани Великої Вітчизняної війни, для яких організовуються святкові обіди та надаються продуктові набори, належна увага приділяється інвалідам загального захворювання та учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Пріоритетним напрямком роботи виконавчого комітету є благоустрій населеного пункту, в якому беруть участь члени виконкому, депутати сільської ради, громадськість села, керівники установ та організацій. Під час весняної толоки облаштовано в*їзди та виїзди до населеного пункту, впорядковано громадське кладовище, Обеліск Слави та Братську Могилу, закладено два квітники, оновлено стеллу при в*їзді в село, установлені та облаштовані хрести на в*їздах у село.

3. СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНЕ СТАНОВИЩЕ НАСЕЛЕНОГО ПУНКТУ

        Зв*язок з районним центром здійснюється через автобусне сполучення тричі на тиждень по 2 рейси на день маршрутом «Городище-Сегединці», також через село проходять автобусні маршрути «Київ-Катеринопіль» щоденно, «Черкаси-Сегединці» щоденно, та «Корсунь-Звенигородка» щоп*ятниці та щонеділі.

         На території с.Журавка зареєстровані підприємства: ТОВ *Журавське*, яке спеціалізується на виробництві сільськогосподарської продукції та комунальне підприємство *Мрія – 2006*, яке займається централізованим водопостачанням населеного пункту.

         Найбільш вагомий внесок до місцевого бюджету вносить ТОВ *Журавське*, як найбільший орендар землі. Соціальна допомога директора ТОВ «Журавське» Іващенка Володимира Луковича співзвучна його досягненням у виробництві, така ж економічно спланована, виважена, вагома і вчасна.

         Завдяки фінансовій підтримці директора ТОВ «Журавське» у переважній частині населеного пункту введено в дію та підтримується в належному стані вуличне освітлення.

         За кошти благодійної допомоги, наданій  ТОВ «Журавське» в сумі 18252 тис.грн було придбано та встановлено сучасну автобусну зупинку у центрі села та облаштовано майданчик для очікування.

За кошти з районного бюджету здійснено ремонт дорожного покриття по вул. Берегового та Братів Ласкавих, протягом 2011 року з районного бюджету надійшла дотація в сумі 150 тис.грн, з них 50 тис.грн. використано для оформлення проектно-кошторисної документації на  проведення поточного ремонту сільського будинку культури, 100 тис. грн. використано на поточний ремонт СБК, також на ремонт будинку культури було використано благодійні кошти в сумі 680 грн., надані ПП «Агрофірма «Колос» та 500 грн благодійних коштів, наданих ТОВ «Журавське», за благодійні кошти, надані ТОВ «Журавське» в сумі 2671,20 грн придбано новорічні подарунки для дітей та дошкільнят навчально-виховного закладу села.

         На території с.Журавка зареєстровано 3 приватних підприємців, які займаються торгівлею продуктовими та промисловими товарами та надають послуги вантажоперевезення.

         За 2011 рік орендарями повністю проведено розрахунки за оренду земельних часток (паїв), орендна плата становила 4,5% від нормативної грошової оцінки землі населеного пункту.      

         Населення села забезпечується скрапленим балонним газом по мірі потреби з районного газового господарства, населення пільгових категорій, а саме: інваліди війни – 2, солдатські вдови – 3, учасники бойових дій – 5, чорнобильці – 2, медики-пенсіонери – 1, вчителі- пенсіонери – 8, учасники війни – 33, багатодітні родин – 4 за 2011 рік отримали готівку за непридбане тверде паливо та скраплений газ. Протягом 2011 року житлові субсидії отримали 37 осіб на загальну суму 19048,38 грн.

4.СІЛЬСЬКЕ  ГОСПОДАРСТВО

На території с.Журавка зареєстровано 2 фермерських господарства, у яких кількість працюючих – 2 особи. Згідно з даними інспекції Держтехнагляду та Державтоінспекції на обліку у ФГ «Пасічне» є зернозбиральний комбайн

СК-5 «Нива», гусеничний трактор ДТ-75, колісні трактори МТЗ-82, Т-40, Т-40 АМ  та вантажний автомобіль Мерседес 190. Фермерські господарства спеціалізуються на вирощуванні сільськогосподарської продукції та зернових і технічних культур.

37 жителів села Журавка виявили бажання самостійно одноосібно обробляти свої земельні частки/паї/, для чого їм на підставі Державних актів на право приватної власності на землю було виділено в натурі /на місцевості/ 100,71 га землі.

         Між власниками земельних часток/паїв/ та орендарями /ТОВ «Журавське», ПП Агрофірма «Колос», ФГ «Пасічне»/ укладено договори оренди терміном на  5 та 20 років.

6. ВІДОМОСТІ  ПРО  НАДХОДЖЕННЯ  ДО  БЮДЖЕТУ

Загальний фонд бюджету за 2011 рік по доходах виконано на 133 відсотки. Надходження до бюджету за 2011 рік становлять 155572 грн, при уточненому плані 154960 грн.

Фінансування видатків по установах при уточненому плані 223685 грн, профінансовано на суму 222467 грн. Протягом року проводились видатки на погашення використаної електроенергії 1492 грн., електрозв*язку 393 грн., виплата заробітної плати 140113 грн. Виконання видаткової частини по органах місцевого самоврядування склало 99 %..

7. НАСЕЛЕННЯ

 На території с.Журавка  зареєстровано  615 осіб, в т.ч. дітей до 6 років – 20 , чоловіків – 265, жінок – 350, працездатного населення – 371 особа, непрацездатного – 244 особи.

9. ОХОРОНА ГРОМАДСЬКОГО  ПОРЯДКУ

Громадський порядок у селі забезпечують дільничний інспектор Городищенського РВ УМВС  Пилипенко Юрій Петрович, який проводить прийом громадян в селі щосереди та крім цього виїжджає по потребі, та громадське формування в складі 10 осіб, головою якого є Гриценко Віктор Володимирович, він також є громадським помічником дільничного.

         У обов*язки членів громадського формування входить чергування по вулицях села  в нічний час та чергування у місцях відпочинку молоді.

         Завдяки профілактиці правопорушень та освітленню населеного пункту у нічний час, протягом  2011 року на території с.Журавка тяжких злочинів не зареєстровано та повністю відсутні крадіжки майна громадян.

         Здійснюються заходи щодо попередження скоєння злочинів неповнолітніми, зокрема постійно контролюється продаж алкогольних напоїв громадянам до 18 років, проводяться чергування на дискотеках та вечорах відпочинку, у навчальному закладі проводяться виховні години про шкідливість вживання алкоголю, наркоманії та куріння, на виховні години запрошувався дільничний інспектор та голова громадського формування, як наслідок протягом 2011 року неповнолітніми не було скоєно жодного  злочину.

10.СУСПІЛЬНО-ГУМАНІТАРНА  СФЕРА

         На території с.Журавка працює один навчальний заклад Журавський навчально-виховний комплекс «Загально-освітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» у якому навчаються та виховуються 43 дітей, працює 18 учителів.

         Для навчання створено відповідні умови, є сучасний комп*ютерний клас, подарований учням головою районої ради Ганжою О.М. та першим заступником голови Городищенської районної державної адміністрації Гавою С.І., спортивний зал, спортивна площадка, за спонсорські кошти, надані депутатом обласної ради Коломійцем В.Л. придбано мультимедійну систему.

         Навчання в школі проводиться державною мовою. Вихованці навчального закладу беруть активну участь у житті школи та села, відвідують ветеранів війни, вшановують воїнів-інтернаціоналістів, чорнобильців, виступають з художніми номерами у святкових концертних програмах. За сприяння сільського голови Шаповала В.В. та директора ТОВ «Журавське» Іващенка В.Л., учениця місцевого навчального закладу Хорунжа Яна взяла участь у І Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв молодих виконавців «Палаюча зірка» та отримала диплом ІІ-го ступеня у номінації вокальне мистецтво (народний спів).

         У населеному пункті  є діючий будинок культури, при будинку культури працює бібліотека, книжковий фонд якої складає 11131 екземпляр. У приміщенні сільського будинку культури діє музей села, у якому зібрані стародавні експонати культури та побуту населеного пункту.

         У сільському будинку культури проводяться святкові заходи та концерти, одним із найпам*ятніших заходів завдяки спонсорській допомозі директора ТОВ «Журавське» Іващенка В.Л.  та спільній службі в лавах Радянської Армії з сільським головою Шаповалом В.В. став візит у село із сольним концертом співака, телеведучого Анатолія Гнатюка та його товариша Сергія Калантая.

         На території села встановлені пам*ятні знаки, що вшановують письменника Євгена Кротевича та Жертвам Голодомору.

         У населеному пункті працює фельдшерсько-акушерський пункт, у якому зайняті 2 працівники. У сільському ФАПі зроблено поточний ремонт, придбано сантехніку, світильники  та підключено електричне опалення.

         В 2011 році, з нагоди 20-річного ювілею Незалежності України, було знято докумельтально-пізнавальний фільм  «Журавка-наша мала Батьківщина».

11. РЕЛІГІЙНІ  ГРОМАДИ

         30 жовтня 2004 року в с.Журавка було урочисто відкрито Храм Пресвятої Великомучениці Параскеви Української Православної Церкви. Настоятилем церкви є отець Олексій, який залучає до відвідання храму всіх жителів села, бере активну участь у проведенні поточних ремонтів церкви та організації благодійних обідів для вірян.